Göğüs Estetiği Resimleri

Uyandığınızda, göğsünüzün üzerinde hafif bir pansuman ve sütyen yer alacaktır. Ameliyat sırasında, protezin yerleştirileceği cepte oluşabilecek hafif sızıntıları dışarı alarak oluşabilecek komplikasyonları bertaraf etmek amacıyla dren denilen vakumlu bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz genellikle 24- 48 saat sonra çıkarılmakta olup tümüyle size ekstra güvenlik sağlayan bir uygulamadır.

Hastanede
kalış süreniz bir gündür. Sabah yapılan ameliyatlarda aynı gün taburcu olunabilir.

Ameliyat sonrası ilk 2 gün ödemin en yoğun olduğu dönemdir. Bu dönemin dinlenerek geçirilmesinde yarar vardır. Bu dönemde
kol hareketlerinin kısıtlanması, ağrının az olmasına yardımcıdır. Üçüncü günden itibaren ödem azalmaya başlar, hareketler kolaylaşır ve günlük yaşama dönülür.

Ameliyat sonrası dönemde
5 gün boyunca antibiyotik ve gerektikçe aspirin içermeyen bir ağrı kesici kullanılır.
Göğüs Estetiği ÖncesiGöğüs Estetiği Sonrası
Ameliyat sonrası
3 ila 4. gün göğsü çevreleyen bantlar açılır ve sadece kesi yerinde mevcut ince bir bantla duş yapmaya izin verilir. Bu bant ve alınması gereken dikiş kullanılmışsa 12 ila 14. günde alınır. Bu dönemde günde 100 mg E vitamini ve tarif edilen masaj kullanılır.

 

Ağır sportif aktivitelere 3. haftadan önce başlamamalıdır.Kontrol aralarında sormak istedikleriniz  için 0 216 355 72 72  klinik telefonumuzdan  bize ulaşabilirsiniz.

  

 

 

Dora Klinik Ana SayfaSayfa Başı