Yüz Estetiği Fotoğrafları

Sağdaki yüz estetiği resimlerindede görüldüğü gibi yüz estetiği ameliyatı, hastanın gevşeyen veya sarkmış olan yüz derisinin fazlalıklarının alınıp, daha genç bir yüz görünümü kazandırılmasıdır.

 

Yapılacak ameliyat, yaşlanmayı durdurmaz, ama aslında saati geri çevirir, yüz görüntünüzde gençleşme sağlar. Yaşlanma saati geri döndürülür, ama çalışmaya devam eder.


Yüz Estetiği ÖncesiYüz Estetiği Öncesi Sonrası
 

Nadiren 7-15 yıl sonra tekrar cerrahiye ihtiyaç duyulurken, birçok hastada ikinci bir yüz germe gerekmez. Yüz germe edilebilen bir hal alır. Ancak çok yakından bakılırsa fark edilebilir ve hafif bir makyajla gizlenebilir.

Yüz Estetiği ÖncesiYüz Estetiği Öncesi Sonrası

 

Yüz germe ameliyatı yaşlanma sonucunda bollaşan yüz derisinin uygun yerlerden kesilip yüzün yan taraflarından arkaya-yukarı doğru çekilerek gerilmesi ve fazla kısımlarının kesilerek tekrar dikilmesinden ibarettir.

 

Yüz Estetiği ÖncesiYüz Estetiği Öncesi Sonrası

 

Tabii her ameliyatta olduğu gibi yüz estetiğini de çok önemli püf noktaları vardır. En önemli konulardan biri, yüz mimik kaslarını hareket ettiren yüz sinirinin (fasiyal sinir) korunmasıdır. Bu sinir her iki yanak bölgesinde çok ince dallara ayrılmakta ve derinin altında uzanmaktadır.

 

 

 

Dora Klinik Ana SayfaSayfa Başı